Tworzymy wnętrza na miarę twoich marzeń

Projekt domu pod bydgoszczą

Studio Projektowania Wnętrz Mateusz Mroczyński

Kilka słów o projekcie

Dom parterowy o powierzchni 120m2 został zbudowany w systemie szybkiego budownictwa, gotowych prefabrykatów z keramzytu. Ta technologia pozawala zbudować dom w niecały miesiąc. Projekt wnętrza przewidywał stworzenie aranżacji dla wszystkich pomieszczeń w części mieszkalnej. Zaprojektowano między innymi: salon z aneksem kuchennym, wiatrołap, dwie łazienki, dwie sypialnie dla dzieci, sypialnie główną i korytarz. 

 

Bardzo ważne było wcześniejsze zaplanowanie całej przestrzeni przed przystąpieniem do produkcji ścian budynku. Rozmieszczenie gniazdek, włączników oraz punktów  i hydrauliki z uwagi na proces produkcji ściany. Otwory były przygotowywane w formie odlewów w ścianie, a wywiercenie nowego otworu otwornicą było by bardzo trudne ze względu na dużą twardość ścian. 

 

Projekt domu pod Bydgoszczą (15)

Koncepcja wnętrza

Projekt ścian wewnętrznych był narzucony od dewelopera, każde niestandardowe przesunięcie ściany lub zmiana układu wiązała się z wysokim kosztem przeprojektowania oraz dodatkowym czasem. Zmiany jakich mogliśmy dokonać dotyczyły przesunięcia otworów drzwiowych. Dlatego zostały one umiejscowione na przeciwko siebie a nie jak było oryginalnie asymetrycznie. Takie ułożenie drzwi w korytarzu zwiększa estetykę. Dodatkowo wszystkie drzwi otwierają się do środka pomieszczeń, dzięki czemu wyglądają one jednakowo w korytarzu i mogą pozostawać otwarte dodając więcej przestrzeni i światła dziennego. 

 

Wnętrze domu jest podzielone na część sypialnianą z trzema sypialniami, pralnią i łazienką oraz dzienną z salonem i aneksem kuchennym. Inwestorom zależało, żeby każde pomieszczenie było przystosowane do potrzeb jego użytkowników. Bardzo duży nacisk został położony na magazynowanie. Każdy pokój ma ciąg szaf. Pokoje dzieci mają osobne wyjścia na ogród, przestrzeń do nauki oraz lóżko i telewizor. Sypialnia rodziców mimo niewielkich rozmiarów ma ciąg szaf w literę L oraz miejsce do pracy i łóżko 160cm szerokości.  

 

Cześć dzienna to duży pokój z wyjściem na taras, bardzo dobrze doświetlony i przestronny. Pokój otwarty jest na dużą kuchnię z półwyspem i jadalnię. Cała przestrzeń jest tak zaprojektowana aby była wygodna w użytkowaniu. Kuchnia ma bardzo dużo blatu roboczego i boczną zabudowę pod sam sufit. Szafka wisząca maskuje okap nad płytą indukcyjną i jest elementem zdobnym. 

Wizualizacje wnętrz twórców naszego studia

galeria Wizualizacji wnętrz projektu

Projekt domu 120m2 pod Bydgoszczą.

Styl wnętrza

Wnętrze domu zostało zaprojektowane w stylu nowoczesnym i skandynawskim z niektórymi elementami industrialnymi takimi jak szklane drzwi do wiatrołapu, czy ścianki z listew lamelowych w kolorze czarnym lub drewnianym. Wnętrze miało być przytulne dlatego inwestorzy zdecydowali się na drewniane podłogi i materiały tapicerowane w kolorze brudnej pomarańczy i ceglastym. 

Zabudowy meblowe i kuchenna to prosta forma z gładkimi frontami otwierane podchwytem w kolorze gołębiej szarości, złamanej bieli i czerni. Wszystkie fronty meblowe są matowe co dodaje ciepła i elegancji. Zabudowy szaf są systemami PAX z Ikea. Meble kuchenne to gotowe moduły o wielokrotności 20 i 30cm. Reszta domu to ściany w kolorze bardzo delikatnie popielatym lub białym, tynki strukturalne w kolorze ciemniejszym.

Przytulności dodają tkaniny w zasłonach oraz tapicerka meblowa. Jednak okna pozostają bez firan lub żaluzji z uwagi na otoczenie domu przy lesie. Inwestorzy chcieli cieszyć się widokiem otaczającej przyrody. Formą zaciemnienia i ochrony domu są żaluzje zewnętrzne.