Tworzymy wnętrza na miarę twoich marzeń

Projekt mieszkania w Toruniu

Studio Projektowania Wnętrz Mateusz Mroczyński

Kilka słów o projekcie

Mieszkanie o wielkości 65m2 zlokalizowane jest w Toruniu w nowobudowanym osiedlu  po dawnym Tormięsie. Projekt wykonania wnętrz przewidywał, kompleksową aranżację wnętrza w którego skład wchodzą: pokój dzienny z aneksem kuchennym, korytarz, garderobę, sypialnię, łazienkę i pokój gościnny. Mieszkanie jest słoneczne z dużą ilością okien. Ma bardzo dobry układ funkcjonalny rozrysowany na planie prostokąta. 

 

Zaproponowany układ ścianek przez dewelopera uległ zmianie poprzez wyburzenie ścianki działowej w pokoju dziennym, która dzieliła go na dwie części. Pozbyliśmy też  łazienki dla gości a jej kosztem powiększyliśmy garderobę. 

 

Projekt Wizualizacji Pomieszczeń ver 2 (6)

Koncepcja wnętrza

Aby powiększyć przestrzeń usunęliśmy ściankę działową między pokojem dziennym a kuchnią, otwierając ją na salon. Dzięki temu kuchnia jest wyeksponowana i bardziej funkcjonalna z uwagi na możliwość pojawienia się wyspy kuchennej. Dzięki pozbyciu się ścianki działowej na jednej wspólnej przestrzeni zmieściły się kuchnia z wyspą, stół jadalniany od 6 do 8 krzeseł, kanapa i zabudowa biblioteczki. Inwestorom zależało również aby przestrzeń do magazynowania była możliwie jak największa. Dlatego zaproponowałem inwestorom, rezygnację z łazienki gościnnej a rzecz powiększonej garderoby. W łazience uległy zmianie rozmieszczenie przyłączy do sanitariatów wedle stworzonego projektu. 

 

Wnętrze mieszkania zyskało na funkcjonalności, przestrzeni i jest bardziej doświetlone światłem naturalnym. Inwestorzy chcieli aby całe mieszkanie było bardzo funkcjonalne, eleganckie i przytulne w stonowanej kolorystyce błękitów, beży i naturalnego drewna. Dla poszczególnych pomieszczeń zostały przygotowane rzuty z rozmieszczeniem punktów świetlnych, gniazdek i włączników aby spełniały one potrzeby mieszkańców. 

 
 

Wizualizacje wnętrz twórców naszego studia

galeria Wizualizacji wnętrz projektu

Projekt mieszkania 65m2 w Toruniu.

Styl wnętrza

Wnętrze całego mieszkania zostało zaprojektowane w stylu klasycznym z stylem hampton. Klasyczna forma frontów kuchennych z przeszklonymi witrynami, sztukateria przysufitowa oraz ścienna nawiązują do stylu klasycznego. Również podłoga drewniana układana z jodełkę francuską dodaje temu wnętrzu elegancji. Centralnym punktem w części wypoczynkowej jest biblioteczka, która pełni również funkcję ozdobną nawiązującą do stylu klasycznego. 

Do stylu hampton nawiązuje cała kolorystyka wnętrza utrzymana w spokojnej tonacji beży, błękitów i bieli. Ciężkie zasłony dodają elegancji wnętrzu i przytulności. Kolor ciemnego błękitu występuje w tapicerce krzeseł i dodatków takich jak poduszki i obrazy. Beże znajdują się na ścianach, tkaninach kanap i dodatków.