Tworzymy wnętrza na miarę twoich marzeń

Projekt mieszkania w warszawie

Studio Projektowania Wnętrz Mateusz Mroczyński

Kilka słów o projekcie

Mieszkanie zlokalizowane jest w Warszawie dzielnicy Wola w nowo powstającym osiedlu o niskiej zabudowie maksymalnie od 6 do 10 pięter. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkania to 65m2 i znajdują się w niej salon z kuchnią, korytarz, łazienka, garderoba i dwie sypialnie. 

 

Pani inwestor zależało aby mieszkanie było możliwie jak najbardziej funkcjonalne i przestronne. Projekt przewidywał przygotowanie kompleksowej aranżacji wnętrz całego mieszkania wraz z zestawieniem wszystkich materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Do projektu zostały przygotowane nowe rzuty techniczne z rozmieszczeniem gniazdek, włączników, układu sanitariatów oraz układ funkcjonalny pomieszczeń. 

 

Projekt mieszkania w Warszawie 3-1

Koncepcja wnętrza

Najbardziej istotnymi zmianami technicznymi było przesunięcie otworu w łazience względem otworu na przeciwko jednej z sypialni. Dzięki temu na końcu korytarza powstał harmonijny układ trzech drzwi względem siebie, bez zbędnej asymetrii. Dodatkowo wszystkie drzwi otwierają się do pomieszczeń, dzięki czemu od korytarza mają takie same zagłębienie poprzez opaskę ościeżnicy drzwi co jeszcze bardziej dodaje harmonii i funkcjonalności. Łazienka może być cały czas otwarta i wentylowana. 

 

Kolejną ważną zmianą było usunięcie małej łazienki na wejściu do domu i w jej miejsce postawienie szaf do przechowywania. Dzięki temu powiększyliśmy przestrzeń na wejściu do mieszkania. W garderobie został powiększony otwór na całą szerokość pomieszczenia i zostały tam wstawione duże szklane drzwi dwuskrzydłowe co dodaje elegancji i nowoczesności już od wejścia do mieszkania. 

 

Obok zaprezentowane są rzuty techniczne dla mieszkania. Rzut z wymiarami, układem drzwi,  rozmieszczeniem punktów świetlnych, gniazdek i włączników oraz układ funkcjonalny z wymiarami. 

 

Wizualizacje wnętrz twórców naszego studia

galeria Wizualizacji wnętrz projektu

Projekt mieszkania 65m2 w Warszawie na Woli.

Styl wnętrza

Wnętrze całego mieszkania miało być minimalistyczne, monochromatyczne i nowoczesne. Panuje w nim ascetyzm, jednak dzięki prostym formom wnętrze nie jest przeciążone a odpowiednia gra światłem i jego prowadzeniem sprawiają wrażenie, że wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. 

W części dziennej połączonej z aneksem kuchennym znalazły się na jednej ścianie wielkie lustra podzielone asymetrycznie płytkami wielkoformatowymi w kamienny wzór i złotymi listwami ozdobnymi. Co dodaje elegancki wnętrzu i jest jak wielki, żywy obraz. Ze względu na sporą wysokość pomieszczenia 2,80cm zastosowaliśmy ciemną podłogę w kolorze palonego orzecha. Zabudowy meblowe są ciemne, co dodaje elegancji i tworzy swoistą głębie. 

Łazienka jak i sypialnie są kontynuacją minimalistycznego wzornictwa. Wnętrza są spokojne i stonowane. Jedynym akcentem jest geometryczna sztuka w obrazach na ścianach i rośliny. Dzięki monochromatycznym kolorom i prostym liniom w tym projekcie wnętrza, łatwo zmienić jego kolorystykę czy styl dodając nowy akcent.